جستجو
  وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی
کتاب ها
اراضی و املاک
اراضی و املاک
کارگاه های حقوق اراضی آپارتمان
دوره نگارش دادخواست
مجموعه قرارداد های مدرن
تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی، املاک و ساختمان های فاقد سند رسمی
حقوق کاربردی املاک و اراضی
حقوق کاربردی آب
مقررات اراضی داخل محدوده قانونی شهر ها
حقوق کاربردی راهنمای مراجعین به دیوان عدالت اداری
مجموعه قرارداد های مدرن 2
حقوق کاربردی راهنمای مراجعین به دادگستری دعاوی خانوادگی
نظام حقوقی حاکم بر آپارتمان در قوانین و مقررات موضوعه و رویه قضایی
مجموعه قرارداد های مدرن 4
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن دعاوی ثبت املاک و اسناد، شرکت ها
حقوق کاربردی اراضی در ایران
مجموعه قرارداد های مدرن 3
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن قراردادها، اجاره، آپارتمان
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن دعاوی اسناد تجاری
اعاده دادرسی،دعوی متقابل،ورود ثالث،اعتراض ثالث،جلب ثالث،تجدیدنظر خواهی
شرایط فنی و ضوابط قانونی انواع حریم در حقوق کاربردی ایران
دعاوی امور حسبی،اعسار و تقسیط،رأی غیابی و واخواهی،تأمین خواسته،دستور موقت و تأمین دلیل
کتاب روابط ،حوادث،قرارداد ودعاوی کارگر،کارفرما و کارگاه در حقوق کاربردی ایران
اعتبارنامه ها،ضمانت نامه ها،حواله ها،اسنادتجاری،بارنامه،بیمه نامه،تسهیلات بانکی،رهن،وثیقه
قواعد حاکم بر آپارتمان در حقوق کاربردی ایران
حقوق کاربردی شرایط عمومی،خصوصی و مکاتبات پیمان در مقررات و رویه قضایی
وقف و اراضی موقوفه
مقررات و فرهنگ آپارتمان نشینی
مقررات اراضی خارج از محدوده شهرها-جلد اول
مقررات اراضی خارج از محدوده شهرها-جلد دوم
قرارداد های پیش فروش و مشارکت ساحتمان
حقوق کاربردی حکم غیابی و نحوه اعتراض به آن در مقررات و رویه قضایی
مجموعه قراردادهای مدرن5
مجموعه توصیفی و تفسیری قوانین،مقررات و رویه قضایی آب و منابع آبی
نمونه اسناد رسمی توضیحی مدرن (املاک،اراضی،آب) جلد اول
نمونه اسناد رسمی توضیحی مدرن جلد دوم
حقوق کاربردی تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی،املاک و ساختمان های فاقد سند رسمی
حقوق کاربردی نسق،حق زارعانه، حق ریشه، کارافه،اراضی و املاک و باغات ،رویه قضایی
کارگاه آموزشی بررسی روابط حقوقی کارگر و کارفرما
قرارداد های مدرن 6
جملات مفید حقوقی
آیا می‌دانید؟ اگر در صورت انحطاط اخلاقی پدر یا مادری که طفل در حضانت اوست سلامت روانی و جسمی طفل دستخوش خطر قرار گیرد این دادگاه است که برای حضانت طفل تصمیم لازم را خواهد گرفت.
مشاوره و قبول کلیه دعاوی حوزه حمل و نقل اعم از حمل نقل زمینی،دریایی،هوایی و نگارش قراردادهای موصوف توسط گروه حقوقی متخصص بین الملل پذیرفته می شود شماره تماس 09124399731 سعید خمسه
آدرس دفتر وکالت

بلوار کشاورز -اول فلسطین جنوبی-کوچه شهید امیر حسین ذاکری-بن بست اول پلاک 1 واحد 10

پذیرش : روزهای (شنبه تا چهارشنبه ) از ساعت 10:30 الی 21:30

شماره تماس :
عباس بشیری 09121271413
سعید خمسه 09124399731

جهت اقامه دعوی خلع ید دارا بودن سند رسمی و برای اقامه دعوی تصرف عدوانی اثبات سابقه تصرف خواهان و لحوق تصرف خوانده و عدوانی بودن تصرف وی الزامی است .
به اطلاع کلیه مخاطبین گرامی می رساند این دفتر حقوقی با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص به صورت ویژه در جهت حل مشکلات و دعاوی مرتبط با اراضی خدمات ارائه می نماید .
در تخصص ماست :
حل مشکلات اراضی و ثبتی و انعقاد انواع قراردادها در تخصص ماست . جهت همکاری با دفتر حقوقی تماس حاصل فرمائید .
چاپ کتب
مفتخریم اعلام نمائیم دو جلد دیگر از مجموعه کتابهای قراردادهای مدرن ( قراردادهای مدرن 3 و 4 و5) به صورت همزمان از طریق انتشارات جاودانه جنگل چاپ گردیده و از این پس در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داشت . همچنین جلد اول این مجموعه به چاپ سوم و جلد دوم برای دومین بار به چاپ رسید . صمیمانه دست دوستان ، محققین و کلیه حقوقدانان و مخاطبان ارجمند را می فشاریم که توجهشان ره توشه ای گران قدر برای فعالیت ماست .
چاپ کتاب حقوق کاربردی املاک و اراضی ، واگذاری و ....
به اطلاع کلیه علاقه مندان می رساند : کتاب حقوق کاربردی املاک ، اراضی ، واگذاری ، تبیین مالکیت ، انتقال ، انتفاع ، ارتفاق ، تخصیص ، بهره برداری ، تملک انواع اراضی ، انفال ، منابع طبیعی ، ملی ، دولتی ، اصلاحات ارضی ( نسق زارعانه ) کشت موقت ، شهری ، موات ، شهرکهای صنعتی ، معادن ، مناطق آزاد و تجاری ، مستحدث و ساحلی ، خالصه ، مجهول المالک ، موقوفه ، مسلوب المنفعه ، دایر ، بایر ، زراعی ، باغات ، بیابانی ، کویری ، عمومی ، باتلاقی پشت سدها ، شیب دار و ... تالیف : عباس بشیری ، دکتر علی اکبر براتی دارانی ، حمید قاسمی فیض آبادی ( دانشجوی دکتری ) ، مسعود عالی پور ، امیر آذربایجانی ، سعید باقری ، محمد رضا مارانی و انسیه بشیری در 1500 صفحه به چاپ مجدد( دوم)رسید . تلفن عرضه کتاب : 66482830
کتاب های تازه تالیف
کتاب نظام حاکم بر حقوق کاربردی آب، تالیف و تدوین عباس بشیری توسط انتشارات جاودانه جنگل به چاپ رسید.
 
مجموعه قراردادهاي مدرن 1-مجموعه قراردادهاي مدرن 2-مجموعه قراردادهاي مدرن 3-مجموعه قراردادهاي مدرن 4-مجموعه قراردادهاي مدرن 5-مجموعه قراردادهاي مدرن 6-شرايط فني و ضوابط قانوني انواع حريم در حقوق کاربردي ايران-اسرار تجاري الکترونيکي کاربردي-حقوق کاربردي اراضي در ايران-روابط، حوادث، قرارداد و دعاوي کارگر، کارفرما و کارگاه در حقوق کاربردي ايران-قواعد حاکم بر آپارتمان در حقوق کاربري ايران-نظام حقوقي حاکم بر آپارتمان در قوانين و مقررات موضوعه و رويه قضايي-راهنماي مراجعين به شوراهاي حل اختلاف-حقوق کاربردي املاک و اراضي-نظام حاکم بر حقوق کاربردي آب-مجموعه تحليلي و تفسيري مقررات اراضي داخل محدوده قانوني شهرها-نکات کليدي و کاربردي مقررات و فرهنگ آپارتمان نشيني-مقررات اراضي خارج از محدوده شهرها(جلد اول-بررسي و تحليل قراردادهاي پيش فروش و مشارکت ساختمان-مقررات اراضي خارج از محدوده شهرها (جلد دوم-نمونه اسناد رسمي توضيحي مدرن (املاک،اراضي،آب) جلد اول-نمونه اسناد رسمي توضيحي مدرن جلد دوم-حقوق کاربردي تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي،املاک و ساختمان هاي فاقد سند رسمي-حقوق کاربردي نسق،حق زارعانه، حق ريشه، کارافه،اراضي و املاک و باغات ،رويه قضايي-حقوق کاربردي شرايط عمومي،خصوصي و مکاتبات پيمان در مقررات و رويه قضايي
نحـوه طـرح دعـاوی در محـاکـم قـضایـی عملکرد دادسـرا و دادگـاهـها
تاریخ انتشار : 01-10-1392

نحـوه طـرح دعـاوی در محـاکـم قـضایـی عملکرد دادسـرا و دادگـاهـها

زمانی که رای دادگاه صادرگردید چنانچه خوانده پرونده در هیچ یک از سه شرایط ذکر شده در پست قبلی از طرح دعوی خواهان مطلع نشده ( در هیچ یک از جلسات دادگاه حاضر نشده و یا اینکه لایحه دفاعیه تقدیم ننموده باشد و همچنین اوراق داخواست وضمائم به خود ایشان ابلاغ نشده باشد و ابلاغ به صورت قانونی صورت گیرد ) حق دارد که به رای صادره اعتراض نماید. ابلاغ به خود فرد ابلاغ واقعی نامیده می شود البته تفاوت میان این دو نوع ابلاغ دقت شما را می طلبد.

حق اعتراض محکوم علیه غایب ( خوانده پرونده که در رای دادگاه محکوم شده است ) به رای دادگاه، واخواهی نامیده می شود. این اعتراض در فرم دادخواست نوشته شده و در دادگاه صادر کننده رای، البته پس از ابطال تمبر مربوطه و تعیین وقت رسیدگی و دعوت طرفین پرونده و تشکیل جلسه دادرسی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

باید بدانید که قانون برای خوانده پرونده ای که به هیچ عنوان در جریان دادرسی و طرح پرونده از سوی خواهان قرار نگرفته، این حق اعتراض را پیش بینی کرده تا چنانچه بعد از اطلاع از تشکیل پرونده و محکومیت خود و داشتن دلایل و مدارکی دال بر اثبات بیگناهی و حقانیت خویش، بتواند آن را در جلسه دادگاه مطرح نماید و به عبارتی دیگر، حق دفاع از خود را داشته باشد.

و اما مهلت اعتراض به رای غیابی دادگاه، برای کسانی که مقیم کشورند بیست روز و برای افراد مقیم خارج از کشور، دو ماه از تاریخ  ابلاغ واقعی دادنامه یا همان رای دادگاه خواهد بود مگر اینکه معترض به رای، ثابت نماید عدم اقدام به واخواهی در مهلت تعیین شده، به دلیل عذر موجه بوده است. در این صورت ( داشتن عذر موجه ) باید دلایل موجه عذر خود را ضمن دادخواست واخواهی به دادگاه صادر کننده رای اعلام نماید. اگر دادگاه این ادعا را موجه تشخیص داد قرار قبول دادخواست واخواهی را صادر و چنانچه تا آن زمان رای دادگاه به دلیل انقضای مهلت واخواهی و اعتراض، به قطعیت رسیده و در حال اجرا شدن است، اجرای حکم متوقف می شود.

جهات زیر عذ رموجه محسوب می گردد :

1-    مرضی که مانع حرکت است .

2-    فوت یکی از والدین یا همسر یا اولاد .

3-    حوادث قهریه از قبیل سیل، زلزله و حریق که بر اثر آن تقدیم دادخواست واخواهی در موعد مقرر ممکن نباشد.

4-    توقیف یا حبس بودن به نحوی که نتوان در مهلت مقرر دادخواست واخواهی را تقدیم نمود .

نکته اول : چنانچه ابلاغ واقعی به شخص محکوم علیه میسر نباشد و ابلاغ قانونی به عمل آید، آن ابلاغ معتبر بوده  و حکم غیابی پس از انقضای مهلت قانونی و قطعی شدن، به موقع به اجرا گذاشته خواهد شد .

نکته دوم : اجرای حکم غیابی ( یعنی اینکه رای دادگاه نیز به خود شخص ابلاغ نشده باشد و وی نه تنها از طرح دعوی خواهان مطلع نشده بلکه رای محکومیش نیز صادر  شده و هنوز وی در جریان این امر قرار نگرفته است ) منوط به معرفی ضامن معتبر ویا اخذ تامین متناسب از محکوم له ( خواهان پرونده که رای به نفع او صادر شده است ) امکان پذیر خواهد بود مگر اینکه دادنامه یا برگ اجراییه به محکوم علیه غایب ابلاغ واقعی شده و نامبرده در مهلت مقرر از تاریخ ابلاغ دادنامه واخواهی نکرده باشد که در این صورت نیاز به معرفی ضامن و یا اخذ تامین نخواهد بود.( به دلیل اطلاع از رای دادگاه )

علت اخذ تامین از خواهان و یا ضامن معتبر این است که چنانچه خوانده به صورت غیابی محکوم شده و حتی از رای دادگاه نیز مطلع نگردد در این زمان اگر خواهان بخواهد حکم غیابی را اجرا کند و به طور مثال از اموال و دارایی های خوانده مالی را توقیف و یا به مزایده و فروش بگذارد و به نوعی حقوقی از خوانده به نفع خواهان برسد حال خوانده مطابق دلایل و مدارکی مبنی بر بیحقی خواهان و اثبات حقانیت خود در  یک زمان، واخواهی نماید و پس از اعتراض به دادگاه ثابت نماید که خواهان در این پرونده دارای حقوقی نمی باشد در این میان تکلیف اموالی که به فروش و یا مزایده رفته و دیگر موجود نیست و خساراتی که به وجود آمده است  چیست؟ گرفتن تامین از خواهان برای جبران این خساراتی است که به خوانده وارد آمده است ...

نکته سوم : تقدیم دادخواست واخواهی خارج از مهلت یاد شده و بدون عذر موجه، قابل رسیدگی در مرحله تجدید نظر برابر مقررات مربوط به آن مرحله خواهد بود که در پست های بعدی در این خصوص بحث خواهد شد .

نکته چهارم : چنانچه محکوم علیه غایب پس از اجرای حکم، واخواهی نماید و در رسیدگی های بعدی حکم به نفع او صادر شود، خواهان ملزم به جبران خسارات ناشی از اجرای حکم اولی به واخواه می باشد ( از طریق همان ضامن معتبر و یا تامین متناسبی که فوقاً بیان شد .)

نکته آخر در این قسمت : رایی که پس از رسیدگی واخواهی صادر می شود فقط نسبت به واخواه و واخوانده موثر است و شامل کسی که واخواهی نکرده است نخواهد شد مگر آنکه رای صادره قابل تجزیه و تفکیک نباشد که در این صورت نسبت به کسانی که مشمول حکم غیابی بوده ولی واخواهی نکرده اند تسری خواهد داشت ( در پرونده هایی که دارای چندین خواهان و خوانده هستند ).

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

دوره‌ی آموزشی حقوق کاربردی اراضی در ایران (مقدماتی)
صفحه اصلي
معرفی کتابها
لوایح دفاعی حقوقی-کیفری-
کتاب قراردادهای مدرن 5
تندیس حقوق ایران
برنامه هفتگي
کلاس تدریس نسق زارعانه
مصاحبه و مقالات
گالری تصاویر
امور موکلین
سايت هاي مرتبط
قبول کلیه دعاوی حقوقی
ادله اثبات دعوی
مشاوره تلفنی
نحوه محاسبه مهریه
سوالات حقوقي كاربران
پيام هاي كاربران
فهرست و عناوین کتاب آپارتمان
آپارتمان نشینی
مقالات کیفری
حکم غیابی و نحوه اعتراض به آن ؛ واخواهی
جرایم سایبری
کارگر و کارفرما
دعاوی شهرداری و ساخت و ساز
نمونه نظریه کارشناسان دادگستری
اراضی و امور ثبتی
حمل و نقل داخلی و بین المللی
کلاهبرداری